Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye | Bizimmekaniz.Com

Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye

12
Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye
ads

Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye, Pratik Tiramisu Tarifi, Kolay Tiramisu Tarifi, Sevilen Tiramisu Tarifi, Enfes Tiramisu Tarifi, Pasta Tarifleri

Malzemeler 4 adetlikdir arkadaşlar. Sayınıza göre artırınız malzemeleri. Hazırlama süresi 30 dakikadır. Pişirme süresi 0 dakka arkadaşlar.

Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye

Tiramisu Yapılışı, Tiramisu Tarifi, Master Chef Türkiye

Malzemeler

 • 16 adet

  savoyar (kedi dili) bisküvi

Kreması için:

 • 400 gram

  mascarpone peyniri
 • 1 su bardağı

  toz şeker
 • 4 adet

  yumurta
 • 4 yemek kaşığı

  konyak

Şerbeti için:

 • 2 yemek kaşığı

  filtre kahve

  (arzuya göre granül kahve)

 • 1 su bardağı

  sıcak su
 • 1 yemek kaşığı

  toz şeker

Üzeri için:

 • 3 yemek kaşığı

  kakao

Nasıl Yapılır?

 1. Tatlının kremasını hazırlamak için; yumurtaların sarı ve beyaz kısımlarını dikkatli bir şekilde ayırın. Yumurta beyazlarını ayrı bir kapta, bir mikser yardımıyla yüksek devirde, köpük köpük olana kadar çırpın.
 2. Yumurta sarılarını, toz şeker ilavesi ile yüksek devirde, şeker tamamen eriyip, mat sarı bir renk elde edene kadar çırpın. Mascarpone peynirini ayrı bir kapta ezerek, krema haline getirin.
 3. Hazırlamış olduğunuz bu üç karışımı, yumurta beyazlarının sönmemesi için; bir spatula yardımıyla alttan üstte doğru hareket ettirerek, karıştırın.
 4. Konyağı da ekledikten sonra karıştırma işlemini 1 dakika kadar sürdürün. Hazırladığınız krema karışımını 10 dakika kadar buzdolabında soğutun.
 5. Şerbeti için; sıcak su, toz şeker ve filtre kahveyi derin bir kapta karıştırın.
 6. Bir porsiyonda kullanacağınız dört adet savoyar bisküvinin iki adetinin üst kısmını şerbet karışımına batırdıktan sonra kuru kısımları üst tarafta kalacak şekilde servis tabağına yan yana yerleştirin.
 7. Kuru kalan üst kısımlarını bir tatlı kaşığı şerbet ilavesi ile ıslatın. Soğuttuğunuz kremayı buzdolabından çıkartın. Bisküvilerin üzerini çok fazla taşmayacak şekilde krema ile kaplayın.
 8. Kalan iki bisküviyi aynı şekilde ıslattıktan sonra kuru kısımları üstte kalacak şekilde kremanın üzerine yan yana yerleştirin. Kuru kalan üst kısımları bir tatlı kaşığı şerbet ilavesi ile ıslatın. Bisküvilerin üzerini çok fazla taşmayacak şekilde krema ile kaplayın.
 9. Aynı işlemi diğer porsiyonları hazırlamak için sırasıyla tekrarlayın. Tatlıların üzerine bir çay süzgeci ile servisinde kullanacağınız kakaoyu eleyin.
 10. Daha lezzetli olması için buzdolabında en az iki saat beklettikten sonra soğuk olarak ve bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.

Püf Noktası

Mascarpone peynirini suyunu süzdükten sonra kullanın. Yumurta beyazlarını, bir tutam tuz ilavesiyle çırpın.Servis tabağına alacağınız kedi dili bisküvilerin öncelikle tek tarafını şerbet karışımına batırın ve bütün olarak parçalamadan kullanmaya özen gösterin.Gerçek tiramisunun kremasında çiğ yumurta, konyak ya da rom kullanılmaktadır. Arzuya göre, ilave etmeden krema karışımını hazırlayabilir ya da kahve likörü tercih edebilirsiniz.Çiğ yumurta kullanmak sizi korkutmasın, uzun süre toz şeker ile çırpılan yumurta sarısının kokusunu almazsınız.

ads
Benzer Yazılar
1 Yorum
  Ela Sari

  Çok sevdiğim tarif tşk bizimmekaniz.com ailesine

  7 Eylül 2019 Cevapla

Bir cevap yazın