Sahur için Çılbır Yapılışı, Çılbır Tarifi

Sahur için Çılbır Yapılışı, Çılbır Tarifi

Sahur için Çılbır Yapılışı, Çılbır Tarifi, Kolay Çılbır Tarifi, Pratik Çılbır Tarifi, Basit Çılbır Tarifi, Sahur Çılbır Tarifi, Ramazan Çılbır Tarifi, Enfes Çılbır Tarifi

 

Enfes bir sahur için karını tok tutan yemek yapacaz arkadaşlar. Sahur uykulu uykulu gecsede sevapı çok olan bir ibadetdir. Çılbır Tarifi yapacaz bugün siz değerli arkadaşlarım ile. Bizimmekaniz takip etmeye devam ediniz arkadaşlar.

Malzemeler 2 adetlikdir. Sayınıza göre malzemeleri artırınız. Hazırlama süresi 5 dakikadır. Pişirme süresi 5 dakikadır. Kolay gelsin.

 

 

Sahur için Çılbır Yapılışı, Çılbır Tarifi
Sahur için Çılbır Yapılışı, Çılbır Tarifi

Malzemeler

 • 5 su bardağı

  su
 • 2 adet

  yumurta
 • 1 yemek kaşığı

  üzüm sirkesi

Servisi için:

 • 2 dilim

  kızarmış ekmek
 • 1 çay kaşığı

  tereyağı
 • 4 dal

  maydanoz
 • 1/4 çay kaşığı

  taze çekilmiş tane karabiber

 

 

 

 
 

 

 

 

Nasıl Yapılır?

 1. Suyu derin bir tencerede kaynatın. Fokurdamaya başladığında altını kısın.
 2. Sirkeyi ekleyin, kaynar suyu son bir kez karıştırıp bir girdap oluşturun. Dağılmaması için ayrı bir kaba tek tek kırdığınız yumurtaları kaynar suya yavaşça bırakın.
 3. Yumurta akları tamamen pişmiş, yumurta sarıları rafadan kıvamda olmalıdır. Yumurtaları yaklaşık 3-4 dakika kadar kaynar suda pişirin.
 4. Yumurta aklarının düzenli bir şekilde pişmesi için aralarda kevgir yardımıyla hareket ettirerek yumurta sarılarına tutunmasını sağlayın.
 5. Poşe yumurtaları servis tabağına alıp kenar kısımlarını bir kalıp ya da bıçak yardımıyla düzeltin.
 6. Tereyağı sürdüğünüz kızarmış ekmek dilimleri üzerine yumurtaları yerleştirin. İncecik kıyılmış maydanoz yaprakları ve taze çekilmiş tane karabiber ilavesiyle süsledikten sonra servis yapın.

Püf Noktası

Sirkeyi yumurtaların dağılmaması için suya ekleyin.Yumurta beyazlarını bir kevgir yardımıyla toparlayın arzuya göre dağınık durumda olan kenar kısımlarını yuvarlak bir kalıp yardımıyla düzeltin. Böylelikle daha muntazam şekilli poşe yumurtalar hazırlamış olursunuz.Yumurtaları eklediğiniz sırada su kaynar olmalı ancak çok fazla fokurdamamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir