Pratik Ciğer Sote Tarifi

Pratik Ciğer Sote Tarifi, Kolay Ciğer Sote Tarifi, Enfes Ciğer Sote Tarifi, Ciğer Sote Tarifi, Ciğer Sote

Pratik Ciğer Sote Tarifi
Pratik Ciğer Sote Tarifi, Kolay Ciğer Sote Tarifi, Enfes Ciğer Sote Tarifi, Ciğer Sote Tarifi, Ciğer Sote

Ciğer Sote Tarifi
Kurbanımızı hayırlısıyla kestik. Eşe dosta dağıttık. Kalanlarla da kendimize ziyafet çekmek lazım. Sürekli et yemeği vermek yerine bugün de sakatat tarifi vermek istedim. Nede olsa elimizde bolca olacak. Pirinç pilavı ile harika giden bir tarif. Bide ayran oldumu süper bir akşam masası olur.


MALZEMELERİ:
Yarım kg. dana veya kuzu ciğer
1 tane soğan
1 tane kırmızı biber
2 tane çarliston biber
2 tane domates
Sıvıyağ
Tuz
Karabiber, pul biber

Yapılışı

Öncelikle ciğerimizin zarını temizliyoruz. Ardından kuşbaşı doğruyoruz. Kanı gitsin diye güzelce yıkıyoruz. Hatta yapana kadar da suda bekletebiliriz. Tabi bu size kalmış. Soğanlarımızı sotelik doğruyoruz. Kırmızı ve çarliston biberlerimizin tohumlarını alıyoruz ve doğruyoruz.

Domateslerimizin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Tavamıza varsa sac çok güzel olur. Sıvıyağımızı koyuyoruz. Ardından soğanlarımızı atıp, kavurmaya başlıyoruz.

Biraz renk değiştirince biberlerimizi atıyoruz ve kavurmaya devam ediyoruz. Biberler de yumuşadıktan sonra yıkayıp, kuruttuğumuz ciğerlerimizi atıyoruz.

Bu şekilde kavurduktan sonra domateslerini ilave ediyoruz. En son tuz ve baharatını ekleyip, yaklaşık 20 dakika kadar pişiriyoruz.

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir