Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi ve Nasıl Yapılır

Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi ve Nasıl Yapılır

Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi ve Nasıl Yapılır, Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Yapılışı, Yılbaşı Hindi Yapılışı, Hindi Yemekleri

 

Yılbaşına özel yeni yemekleri sizlere sunmak istedik. Hindili yemekleri bugün sunmak istedim sizlere. Malüm bugün yılbaşı ve çoğu kişiler böle hindili yemekler yapmak istemekde.

Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi sizlere anlaşılır şekilde anlatmaya cabalıyacağım dostlar. Kolayca yapa biliceğinize inanıyorum.

Yapan arkadaşlar yorumlarını ata bilir bizler ilede paylaşa bilir. Mutlu yıllar.

 

Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi ve Nasıl Yapılır
Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi ve Nasıl Yapılır

Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi’nin Malzemeleri:

3-4 kg. Ayıklanmış Hindi
6-8 Dilim Füme Hindi
200 gr. Tereyağı
Büyük Boy Folyo Kağıdı
İÇİN MALZEMESİ
1 Patates
1 Havuç
1 Kereviz
1 Elma
Ekmek İçi
Soğan, Sarmısak
Tuz, karabiber
Ekmekleri Islatacak Kadar Süt

 

 Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi Tarifi’nin Yapılışı:

Hindiyi seçerken 6-8 aylık ?palaz?ları tercih etmelisiniz. Fırında pişmeye daha müsait olurlar. Pişirmeden önce hindinin içinin tamamen temizlenmesi gerekir. Bunun için boyun kısmından açacağınız bir delikten yemek borusunu, yem torbasını, katısını ve ciğerlerini tamamen çıkarmalısınız. Ayrıca ayak ve kanatlarında kalan ince tüyler de alev üzerinde tütsülenmelidir.
lyice temizlenen hindiyi düz bir zemine yatırın. Alt kısmından başlayarak elinizi çok dikkatlice hareket ettirerek deriyi, et kısmından ayırın. Bütün vücudun derisi ayrılınca iyice yumuşatılmış olan tereyağını deri ile et arasına sürün.
Fırını iyice kızdırın (230-240 derece). Hindinin iç kısmını tuzlayın, biberleyin, sebzeleri soyarak elma kabuğu ile ekmek içini sütle ıslatılmış olarak hindinin içine yerleştirin.
Folyo kağıdını yayın, füme dilimlerinin yarısını yanyana dizin. Üzerine hindiyi oturtun, kalan dilimlerle hindinin üst kısmını kaplayın. Folyoyu çok sıkı kapatın. Sarma ve kapatma işleminin dikkatle ve çok sıkı yapılması gerekir.
Kızgın fırında önce 1 saat, sonra ısısı 100-120 dereceye indirilmiş fırında hindinin kilosu kadar saat pişirin. (3 kg. hindi için 3 saat)
Bu tarifte kullanılan füme hindiyi büyük şarküterilerde bulabilirsiniz. Ancak damak alışkanlığınıza ve bütçenize göre miktar ve cinsini de değiştirebilirsiniz.

1 comment

  1. Füme Etle Sarılmış Fırında Hindi yapıcam. Bu yıl değişik yemek yapmak istedim. Bu hoşuma gitti yapıcam. Mutlu yıllar bizimmekaniz kulanıcılarına. Özelikle admine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir